AKUPUNKTURA KOSMETYCZNA

Akupunktura kosmetyczna jest terapią, która odmładza i ożywia skórę bez konieczności stosowania zabiegów inwazyjnych czy zastrzyków z substancjami chemicznymi. Zabiegi akupunktury kosmetycznej są bezbolesne, polegają między innymi na wkłuciu bardzo cieniutkich igieł w różne obszary twarzy co wywołuje proces odnowienia komórek skóry, naturalną produkcję kolagenu i ożywienie skóry twarzy. W skład zabiegów wchodzą specjalistyczne masaże, co sprawia, że zabiegi są bardzo relaksujące. Stanowią naturalną i bezpieczną alternatywę kuracji kosmetycznych metodami konwencjonalnymi, gdzie wykorzystuje się leki lub szkodliwe substancje chemiczne. Akupunktura kosmetyczna stała się bardzo popularna w ostatnim dziesięcioleciu, głownie za sprawą sławnych ludzi; aktorów, celebrytów, którzy chętnie z niej korzystają. Ponadto w dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka nieinwazyjnych kuracji, by wyglądać młodziej, poprawić zdrowie i witalność skóry. Akupunktura kosmetyczna staje się kolejnym zdrowym trendem na całym świecie.

Efekt terapii z zastosowaniem akupunktury jest namacalny- pacjent dotykając twarzy czuje, że skóra jest bardziej jędrna, gęstsza. Z kolei w lustrze widzimy, że owal twarzy jest harmonijny, skóra jest podniesiona, promienna i młodsza.

Akupunktura kosmetyczna:

 1. Poprawia napięcie skóry i jej lifting.
 2. Poprawia elastyczność mięśni.
 3. Stymuluje naturalną produkcję kolagenu.
 4. Likwiduje toksyny.
 5. Poprawia ukrwienie i odżywienie skóry.

W efekcie tego otrzymujemy:

 1. Promieniującą, pełną blasku skórę.
 2. Zniknięcie przebarwień.
 3. Podniesienie owalu twarzy.
 4. Likwidację obrzęków i cieni pod oczami
 5. Zmniejszenie i zniknięcie zmarszczek.
 6. Usunięcie podwójnego podbródka.

Zalety akupunktury kosmetycznej:

 1. Zabiegi są bezbolesne, więc pozwalają się zrelaksować.
 2. Nie dają działań niepożądanych, więc są całkowicie bezpieczne.
 3. Są naturalne, nie wymagają użycia substancji chemicznych, więc są zdrowe.
 4. Bazują na naturalnym potencjale organizmu do naprawy uszkodzonych, chorych miejsc na skórze, pozwala to na utrzymanie młodej skóry na długie lata.

Terapia w akupunkturze kosmetycznej opiera się na diagnozie ogólnego stanu zdrowia, który ma ogromny wpływ na stan skóry, szczególnie twarzy. W czasie każdej wizyty za pomocą akupunktury ogólnej przywracamy równowagę organizmu czyli zdrowie.

Oprócz kosmetycznych efektów, pojawią się jeszcze dodatkowe korzyści, takie jak zredukowanie objawów zmęczenia, poprawa jakości snu, a w przypadku menopauzy zminimalizowanie jej symptomów.

Zabiegi są połączone z zaleceniami dietetycznymi. Najczęściej wykonuje się serię zabiegów 10-15, ale wszystko zależy od stanu skóry, zabiegi powinno się przez jakiś czas powtarzać raz w miesiącu, a później raz na jakiś czas w celu utrzymania efektu. Odmładzające efekty można zaobserwować po kilku zabiegach, ale prawdziwie dużą zmianę widać po dwóch miesiącach.  

Zabiegi akupunktury kosmetycznej obejmują leczenie takich problemów kosmetycznych jak:

 1. Zmarszczki.
 2. Przebarwienia
 3. Utrata włosów.
 4. Trądzik.
 5. Ciemne podkrążone oczy.
 6. Cellulit.
 7. Nadwaga.
 8. Łysienie plackowate.
 9. Łupież.
 10. Łojotok.
 11. Opadanie skóry twarzy.
 12. Worki pod oczami.