TERAPIA POŻYWIENIEM WEDŁUG TCM

     Odżywianie jest jednym z najważniejszych czynników oddziałujących na organizm człowieka. W dzisiejszym świecie, gdzie tak trudno jest kupić dobre jedzenie, wszyscy szukamy wskazówek: 

  • jak się odżywiać i co jeść by chronić siebie i swoich najbliższych     przed groźnymi chorobami,
  • jak i co jeść, żeby utrzymać odpowiednią wagę ciała,
  • czego się wystrzegać, żeby czuć się dobrze i być zdrowym.

Jednocześnie w mediach ciągle zasypywani jesteśmy informacjami o cudownych właściwościach różnych pokarmów, przeróżnych dietach i cudownych metodach na zdrowie. W tym chaosie informacyjnym niejednokrotnie zupełnie się gubimy. Dobrze jest wiedzieć, że produkty, które są dobre dla jednej osoby innej mogą wręcz zaszkodzić. 

W dietetyce wg. TCM chodzi o to, żeby dostosować dietę do potrzeb konkretnego człowieka. 


Podczas wizyty dokonujemy oceny stanu zdrowia i dobieramy odpowiednie pożywienie dla pacjenta. W terapii uwzględniamy cykliczność procesów zachodzących w naturze, indywidualne cechy konstytucyjne każdego pacjenta i jego aktualny stan zdrowia. Dzięki dokładnej diagnozie opartej na wywiadzie, diagnozie z języka i z pulsu oddziałujemy na głębokie przyczyny zaburzeń.


Dietetyka TCM precyzyjnie opisuje właściwości pokarmów, dlatego dzięki dobrze dobranej diecie możemy precyzyjnie leczyć określone problemy zdrowotne. 


Działanie profilaktyczne i terapeutyczne dietetyki TCM potwierdziły setki lat doświadczeń.