O NAS

Ukończyliśmy studia wyższe magisterskie z zakresu fizjoterapii, naszą pasją stała się akupunktura i ziołolecznictwo. W swojej pracy stawiamy na profesjonalizm, uważność i chęć niesienia pomocy. Wszyscy wybitni mistrzowie i nauczyciele akupunktury podkreślają, że nauka akupunktury jest procesem na całe życie. To bardziej styl życia niż zawód. Stałe podnoszenie kwalifikacji przez wiele lat jest czymś naturalnym i zarazem koniecznym.
 

 Odbyte kursy i szkolenia:

 1. Trzyletnie szkolenie z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej - Instytut Avicenna Polska. Prowadzący Claude Diolosa. Zakres szkolenia: fizjologia i patologia Zang Fu, ziołolecznictwo, farmakologia, akupunktura, moksowanie, masaż bańkami chińskimi, diagnoza z pulsu i języka, twarzy, leczenie dietą TCM, zajęcia praktyczne. 

 2. Dwuletni całościowy program ziołolecznictwa Jing Fang. Dr Suzanne Robidoux Ph.D. TCM (China), DOM (USA), Lc.Ac (Canada). Instytut Holimed. Warszawa.  

 3. Klasyczna akupunktura Yuan Qi. Dr Suzanne Robidoux Ph.D. TCM (China), DOM (USA), Lc.Ac (Canada). Instytut Holimed. Warszawa.  

 4. Akupunktura czaszki w schorzeniach psychosomatycznych i neurologicznych. Dr Suzanne Robidoux Ph.D. TCM (China), DOM (USA), Lc.Ac (Canada). Instytut Holimed. Warszawa.  

 5. Akupunktura czaszki w leczeniu schorzeń neurologicznych. Dr Suzanne Robidoux Ph.D. TCM (China), DOM (USA), Lc.Ac (Canada). Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO. Gdańsk.  

 6. Dr Richard Tan's Method. Basic 1,2,3. Israeli Tan Center. Metoda równoważenia dr. Tana. Leczenie przeciwbólowe cz. 1. Leczenie schorzeń narządu ruchu. Adi Fromm, Guy Polak. Instytut Tradycyjnej Medycyny Chńskiej i Profilaktyki Zdrowia DAO w Krakowie. 

 7. Dr Richard Tan's Method. Global balance. Israeli Tan Center. Metoda równoważenia dr. Tana. Leczenie przeciwbólowe cz. 2. Leczenie schorzeń narządu ruchu. Adi Fromm, Guy Polak. Instytut Tradycyjnej Medycyny Chńskiej i Profilaktyki Zdrowia DAO w Krakowie.  

 8. Meridiany ścięgnisto-mięśniowe dla fizjoterapeutów. Leczenie przeciwbólowe. Michał Richter. Akademia Akupunktury Compleo w Katowicach. 

 9. Klasyczne techniki badania meridianów. Seminarium ortopedyczne. Yefim Gamgoneishvili. Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO. Gdańsk.  

 10. Diagnoza z pulsu. Bartosz Chmielnicki. Centrum Naturalnego Odżywiania. Orkiszowe Pola. Poznań. 

 11. Diagnoza w minutę. Yair Maimon. Akademia Akupunktury Compleo w Katowicach.  

 12. Nowa akupunktura czaszki dr. Toshikatsu Yamamoto. Moshe Becker. Instytut Tradycyjnej Medycyny Chńskiej i Profilaktyki Zdrowia DAO w Krakowie. 

 13. Zioła i przyprawy w kuchni wg TCM. Ina Diolosa. Instytut Avicenna Polska.  

 14. Dietetyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Agnieszka Krzemińska. Akademia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Warszawie. 

 15. Ginekologia – zdrowie kobiety – akupunktura cz 1 i 2. Rani Ayal. Akademia Akupunktury Compleo w Katowicach.  

 16. Seminarium „6 warstw” Joan Duveen. Akademia Akupunktury Compleo w Katowicach. 

 17. Prosto w punkt. 361 dróg skutecznej terapii. Bartosz Chmielnicki. Akademia Akupunktury Compleo w Katowicach.  

 18. Akupunktura kosmetyczna twarzy. Aaron Zizov. Instytut Tradycyjnej Medycyny Chńskiej i Profilaktyki Zdrowia DAO w Krakowie.  

 19. Kurs akupresury. Wang Yin. Wydział Akupresury i Akupunktury Kliniki Medycznej Prowincji San Xi. 

 20. Kurs masażu chińskiego i Qi Gong. Wang Yin. Wydział Akupresury i Akupunktury Kliniki Medycznej Prowincji San Xi. 

 21. Kurs masażu klasycznego z elementami rehabilitacji i mobilizacji na stawach obwodowych. Maria Pąchalska. Prywatny Ośrodek Rehabilitacji Medycznej w Krakowie.  

 22. Kurs neuroterapii 1 i 2 stopnia. Michaela Pakszys. EEG Instytut w Warszawie. 

 23. Kurs. Zastosowanie terapii manualnej w diagnostyce i leczeniu schorzeniach związanych ze stawem barkowym i górnym otworem klatki piersiowej. Jerzy Szprynger. Polskie Towarzystwo Fizjoterapii w Katowicach. 

 24.  
 

 Nasi nauczyciele:

 1. Claude Diolosa – Instytut Aviceny Francja. Założyciel Avicenna Institut (Niemcy, Włochy), to niekwestionowany pionier w krzewieniu TCM w Polsce. Od 28 lat naucza w Polsce Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od lat współpracuje z uniwersytetem w Chengdu w Chinach, gdzie zapraszany jest m.in. jako wykładowca. Ponadto stale szkoli terapeutów, lekarzy i farmaceutów m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.  

 2. Dr Suzanne Robidoux Ph.D. TCM (China), DOM (USA), Lc.Ac (Canada) – od wielu lat mieszka w Chinach, ucząc się u wielu mistrzów, koncentrując się na medycynie klasycznej i praktyce klinicznej. Pierwsze trzy lata spędziła na Tajwanie doskonaląc znajomość mandaryńskiego i jednocześnie studiując u doświadczonych terapeutów. Następnie przeniosła się do Nankinu, gdzie w 2007 r. obroniła doktorat z akupunktury na Nanjing University of Chinese Medicine. W trakcie studiów doktoranckich koncentrowała studia i badania na leczeniu zaburzeń neurologicznych i psychicznych a także zaburzeń depresyjnych na oddziale psychiatrycznym. Jednym z jej nauczycieli był dr Lu Qian w szpitalu neurologicznym (bezpośrednia linia dr Jiao Shu Fa). Podczas studiów pod kierunkiem dr Lu Suzanne poznała najbardziej skuteczne sposoby leczenia poważnych przypadków śpiączki, paraliżu, czy porażenia kończyn po udarze, stwardnienia rozsianego, choroby Meniera oraz innych zagrażających życiu chorób neurologicznych. U ponad 90% pacjentów obok zwykłej akupunktury otrzymywało także akupunkturę czaszki. Suzanne przyjechała do Pekinu w 2007 r. i współpracowała z wieloma mistrzami w całych Chinach przy przygotowaniu wydania ich dzieł oraz ich popularyzacji na Zachodzie. Przetłumaczyła i zredagowała ponad 20 profesjonalnych chińskich podręczników medycznych powiązanych z akupunkturą i medycyną chińską, dzięki czemu miała możliwość pracy z dr Shi Xueminem, specjalistą chorób neurologicznych, słynnym z uzyskiwania najlepszych rezultatów dzięki swym technikom nakłuwania. Na Zachodzie jest on znany jako doktor z Tianjin z filmu dokumentalnego „9000 igieł”. Obecnie Suzanne jest naukowcem na Beijing University of Chinese Medicine, prowadzi badania nad kliniczną skuteczności klasycznego podejścia z kanonicznych tekstów Zhang Zhongjinga „Shang Han Lun” i „Jingui Yao Lue”. Pracuje także w centrum zapobiegania samobójstwom w Pekinie jako wolontariuszka wykonując zabiegi akupunktury w ciężkich przypadkach depresji i tendencji samobójczych. W czasie wolnych kontynuuje badania i praktykę sztuki Bagua Zhang i Zhou yi.  

 3. Rani Ayal – praktyk i nauczyciel Chińskiej Medycyny przez ponad 20 lat. Początkowo praktykował Shiatsu w Japonii i Meridian Style Acupuncture. Następnie powrócił do Izraela, by uzupełnić studia z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Następnie kontynuował praktykowanie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Pięciu Elementów, Pni i Gałęzi u mistrza akupunktury Joan Duveen’a. Był dyrektorem Acupuncture at Sourasky Medical Center in Tel Aviv i prezesem Israelskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Prowadzi kliniczną praktykę lecząc dorosłych i dzieci. Jest częstym wykładowcą w Izraelu i zagranicą. 

 4. Bartosz Chmielnicki – lek. med. W 2004 roku ukończył kurs akupunktury w nieistniejącym już Centrum Akupunktury i Leczenia Bólu im. prof. Garnuszewskiego w Warszawie. Od 2005 roku studiuje i praktykuje tradycyjną medycynę chińską, specjalizując się w leczeniu akupunkturą. Od 2013 r. zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy TMC, gdzie prezentuje prace z zakresu akupunktury na licznych konferencjach. Opracował również i wdrożył autorski program szkolenia o akupunkturze dla studentów Podyplomowych Studiów „Medycyna Bólu” realizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2007-2009 był członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Akupunktury oraz Prezesem Oddziału Śląskiego PTA. Aktualnie jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jest autorem książki Jakości Pulsu  (wyd. w języku polskim, angielskim i niemieckim). Jest też cenionym wykładowcą akupunktury, prowadząc szkolenia w Polsce, Czechach i Niemczech. Zapraszany jest jako wykładowca na międzynarodowe kongresy w Niemczech (TCM Kongres Rothenburg) i Izraelu (ICCM). Akademia Akupunktury Compleo Polska. 

 5. Adi Fromm - Adi Fromm jest wykwalifikowanym terapeutą z Izraelskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Ziołolecznictwa i Medycyny Integracyjnej. Jest odpowiedzialny za nadzorowanie pracy  klinicznej oraz naukowej w Assaf Harofeh Medical Center. Wykłada w Szkole Medycyny Chińskiej Ridman w Izraelu, a także występuje na konferencjach medycznych w kraju i zagranicą. 

 6. Agnieszka Krzemińska – doktor nauk humanistycznych dietetyk i fitoterapeuta wykładowca medycyny chińskiej, kierownik sekcji fitoterapii Szkoły Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku. Tłumacz książek i seminariów specjalistycznych z medycyny chińskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Chińskiej popularyzator medycyny naturalnej i holistycznego podejścia do człowieka. Centrum Sztuk Zdrowotnych Warszawa, Polska. 

 7. Yair Maimon - doktor nauk medycznych, doktor filozofii - doświadczony i znany wykładowca na licznych konferencjach w Europie i USA. Jego wykłady dotyczą tematyki z zakresu leczenia Medycyną Chińską nowotworów i problemów emocjonalnych. Jest szefem Izraelskiego Centrum Badań nad Medycyną Komplementarną (NPO). Przewodniczący Międzynarodowego Kongresu Medycyny Chińskiej w Izraelu (ICCM).Szef "Refuot" - Centrum Medycyny Integracyjnej. Zajmuje się integracją Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z medycyną zachodnią. Jest kierownikiem projektu badawczego "Herbal-Cancer" w szpitalu Sheba. Był założycielem i szefem pierwszego wydziału medycyny alternatywnej w szpitalu w Izraelu. Obecnie jest dyrektorem badań klinicznych i konsultantem w "Tal Center " Medycyny Integracyjnej na oddziale onkologi w szpitalu Sheba (Tel Hashomer). Wcześniej prowadził zespół badawczy zajmujący się leczeniem raka piersi za pomocą medycyny chińskiej i ziół na Uniwersytecie Bar Ilan. Badania te doprowadziły do wielu publikacjach naukowych w czołowych pismach medycznych, w tym "The Oncologist". Kontynuuje badania pacjentek chorych na raka piersi leczonych unikalną formułą opracowaną przez dr. Yair Maimon'a. Jest jednym z najbardziej doświadczonych terapeutów, wykładowców i badaczy tradycyjnej medycyny chińskiej w Izraelu. Pracuje w zawodzie przez ponad 25 lat. 

 8. Guy Polak - przewodniczący Izraelskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (Israeli Association for Traditional Chinese Medicine). Dyrektor Centrum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Szpitalu Medycyny Integracyjnej Assaf Harofeh (The Integrated Medical Services (Shir”m) of Assaf Harofeh Medical Center). To jeden z pionierów medycyny integracyjnej w Izraelu i poza jego granicami. Posiada bogate doświadczenie kliniczne z pacjentami ortopedycznymi, urologicznymi, neurologicznymi. Specjalizuje się także w leczeniu bólu w Assaf Harofeh Medical Center. 

 9. Michał Richter -  lek. med. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Dyplomowany lekarz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (dyplom: francusko-niemiecki „Avicenna Institut”). Wykształcenie w tej dziedzinie zdobywał u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Niemiec i Izraela (m.in. Mathias Hunecke, prof. Sun Peilin, Claude Diolosa, Jeremy Ross). Staż kliniczny odbywał w jednej w większych Klinik w Chinach (w Klinice Uniwersyteckiej w Czengdu). Akademia Akupunktury Compleo Polska.  

 10. Aaron Zizov - ukończył Medicin College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University. Odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital. Od 2003 roku praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu. Prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM.